Kosmetyczne trendy na jesień

Nie powinno nikogo dziwić, że w kosmetyce tak jak w wielu innych branżach również mamy do czynienia z pewnymi trendami. W tym przypadku dotyczą one pór roku oraz związanych z nią zabiegów kosmetycznych, ponieważ z pewnych względów niektórych nie można robić w lato lub na wiosnę (ze względu na wysoką temperaturę i zwiększone promieniowanie słoneczne), inne z kolei są absolutnie zabronione w chłodniejsze miesiące. Dlatego też każda profesjonalna kosmetyczka powinna doskonale wiedzieć, jakie zabiegi i kiedy stosować, aby przez przypadek nie wyrządzić swoim klientom krzywdy.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jaki oferują kosmetyczki w Rzeszowie, jest oczyszczanie skóry, które może przebiegać w różnych wariantach. Bardzo chętnie stosowane jest złuszczanie za pomocą specjalnych kwasów stosowanych w kosmetyce. Kwasy takie można wykorzystać jedynie przeszkolona osoba, gdyż nieumiejętne ich zastosowanie może doprowadzić m.in. do poważnych poparzeń, a nawet ślepoty. Najlepszy czas na zabiegi kwasami jest dwa razy w ciągu roku – na wiosnę i właśnie na jesień. Ponieważ taki zabieg odsłania nową skórę, bardzo wrażliwą i delikatną, nie wolno go wykonywać w czasie zarówno wysokich, jak i bardzo niskich temperatur, które wyczuwalnie wpływają na cerę. Już pierwszy zabieg przynosi widoczne efekty, jednak chcąc uzyskać zjawiskowe i trwałe rezultaty należy wykonać kurację składającą się z 5-10 wizyt. Listę doświadczonych kosmetyczek z Rzeszowa, które oferują m.in. zabiegi kwasami znajdziesz na stronie swiaturody.com/rzeszow,kosmetyczka,9.html.

Innym zabiegiem, który cieszy się szczególną popularnością w jesiennym okresie, jest… manicure. O ile latem salon kosmetyczny przeżywa prawdziwe oblężenie klientek zainteresowanych pedicure – ze względu na noszenie butów pokazujących palce i pięty – o tyle w czasie jesieni, zimy i w pierwszej połowie wiosny to zainteresowanie zanika, ustępując miejsca usłudze manicure. Okazuje się również, że o zadbane paznokcie troszczą się panie właściwie w każdym wieku. W salonach nie brakuje klientem młodych, nawet samych nastolatek, jak i pań w nieco podeszłym wieku, które jednak również o siebie dbają. Wiadomo, promienna cera i zadbane dłonie są naszą wizytówką.

One comment

  1. Julianna pisze:

    Oczyszczanie najlepiej robić na jesień – wtedy skóra po zabiegu może się spokojnie zregenerować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>