Mikrodermabrazja, skuteczny zabieg złuszczający

W tej chwili oferta dobrych salonów kosmetycznych zawiera zazwyczaj także specjalistyczne zabiegi upiększające, które wykonywane są za pomocą nowoczesnego sprzętu kosmetycznego. Do popularnych zabiegów tego typu zalicza się mikrodermabrazja. To zabieg, których od dłuższego już czasu cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku usług kosmetycznych.

W przypadku mikrodermabrazji chodzi o głębokie mechaniczne złuszczanie skóry za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą złuszczającą (diamentową lub korundową). Podczas mikrodermabrazji ściera się poszczególne warstwy skóry, warstwa po warstwie. Jest to zabieg bardzo intensywny dla naszej skóry, dlatego istotne jest, aby nad jego wykonaniem czuwała doświadczona osoba. Już po pierwszym zabiegu wyraźnie widoczne są efekty złuszczania. Ogromnym atutem mikrodermabrazji jest fakt, że zabieg oddziałuje nie tylko na naskórek, ale także i na skórę właściwą.

Co się dzieje ze skórą pod wpływem mikrodermabrazji? Jak się okazuje, ten świetny zabieg pozytywnie wpływa na nasz naskórek (https://pl.wikipedia.org/wiki/Nask%C3%B3rek) – staje się on grubszy. Jednocześnie mezoterapia stymuluje wytwarzanie kolagenu, który przecież jest w dużej mierze odpowiedzialny za młody wygląd naszej skóry.

W tej chwili mezoterapia to metoda, z pomocą której redukuje się zmarszczki, usuwa przebarwienia, zmiany trądzikowe, blizny itd. To także zabieg, który znakomicie oczyszcza skórę. Czy mikrodermabrazja jest bolesna? Nie. Sam zabieg jest prosty i w dodatku niezbyt czasochłonny. Od razu po zabiegu pacjentka może wrócić do swoich typowych aktywności. Zabieg jest bezpieczny, trzeba jednak wybrać taki salon kosmetyczny, który dysponuje nowoczesną aparaturą oraz doświadczoną kadrą. W  takim mieście jak Częstochowa bez problemu znajdziemy odpowiednie gabinety urody. Fraza „kosmetyczka Częstochowa” lub inne tego typu słowa wpisane w wyszukiwarkę powinny pomóc w odnalezieniu ofert salonów (swiaturody.com/czestochowa,kosmetyczka,9.html), które mogą profesjonalnie przeprowadzić mikrodermabrazję.

Jak już wspomnieliśmy, wpływ mikrodermabrazji jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Zmienia się pozytywnie struktura skóry, także i jej koloryt jest o wiele lepszy. Ogromnym atutem zabiegu jest usunięcie zaskórników, a także skuteczne zwężenie porów skóry. W przypadku powierzchniowych zmarszczek widoczne jest ich skuteczne spłycenie, znikają także przebarwienia posłoneczne, a poza tym zmniejsza się łojotok. Mówiąc krótko, skóra wygląda bardziej świeżo, po prostu młodziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>