Zastosowanie koron

Wiele osób zastanawia się czy zastosowanie koron (szczegóły Wikipedia) to najlepszy pomysł. Jest bardzo wielu zwolenników jak i przeciwników, takiego leczenia. Dla ciekawostki można dodać, że kiedyś korony były wykonywane z metalu. Jednak ze względu na to, że nie wyglądało to zbyt estetycznie, obecnie korony wykonywane są głównie z akrylu i są nazywane koronami porcelanowymi. Wpisując w przeglądarce internetowej frazę dentysta Olsztyn można znaleźć wiele interesujących informacji na temat koron i innego rodzaju protez. Stomatolog Olsztyn to bardzo często wpisywane hasło przez osoby, które decydują się na wykonanie zabiegu. Mimo tego, że zabieg nie należy do najtańszych można się nim cieszyć przez długie lata. Teoretycznie korony są wykonywane tak aby służyły pacjentowi co najmniej 10 lat, jednak należy zaznaczyć, że żywotność koron często jest znacznie dłuższa. U większości osób implanty te towarzyszą do końca życia, ewentualnie z jakimiś drobnymi poprawkami.

Aby odpowiednia korona została założona, często potrzebne są trzy wizyty. Przy czym pierwsza wizyta należy do tych najdłuższych, ponieważ to właśnie na niej nasz dentysta (dentysta-stomatolog Olsztyn) przygotowuje ząb do założenia korony, musi nadać podstawie i nowej koronie odpowiedni kształt, wówczas następuje szlifowanie zęba i polerowanie, następnie pobiera wycisk zęba i dobiera kolor do pozostałych zębów, tak aby korona nie różniła się od naturalnych zębów. Dentysta w czasie pierwszej wizyty zakłada koronę tymczasową, dla efektów estetycznych i po to aby pacjent czuł się komfortowo. Druga wizyta zazwyczaj wiąże się z tym, aby przymierzyć już prawie gotową koronę i dokonać ewentualnych poprawek. Na trzeciej wizycie następuje trwałe cementowanie korony i wówczas jest to już ostatnia wizyta. Warto jest udać się raz na jakiś czas do stomatologa w celu kontroli. Należy również pamiętać, że jeżeli ma się bardzo uszkodzone zęby lub po ciężkim leczeniu kanałowym niestety założenie korony nie będzie możliwe. Tyczy się to również zębów ze startym szkliwem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>