Mercedes EQC - czym się wyróżnia?

Mercedes EQC – czym się wyróżnia?

Mercedes EQC zadebiutował na polskim rynku w 2019 roku. Tym samym dał początek nowej gamie samochodów elektrycznych, w skład której wchodzą też modele EQA, EQB, EQS oraz EQV. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co to jest EQC. Najprościej mówiąc, to pierwszy seryjnie produkowany SUV marki Mercedes, projektowany niemal od zera z zamysłem poruszania się wyłącznie na prąd.

Ładowanie i zasięg Mercedesa EQC

Zasięg Mercedesa EQC jest wysoki dzięki dużemu akumulatorowi wysokiego napięcia o zawartości energii użytecznej 80 kWh i wynosi do 432 km według WLTP. Mercedes elektryczny umożliwia pokonanie wielu codziennych tras, w tym drogi do i z pracy. Dla porównania najbardziej podstawowe modele samochodów elektrycznych pozwalają na pokonanie 180 km na jednym ładowaniu, natomiast za wystarczające do codziennego użytkowania uznaje się te o zasięgu około 230 km. Ładowanie również odbywa się bez większych problemów dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Pojazd można łatwo naładować w domu zaledwie w kilka godzin. Umożliwia to dedykowana stacja Wallbox. Czas ładowania skróci się dzięki niej nawet trzykrotnie w zestawieniu z tradycyjnym gniazdkiem. Ładowanie samochodu może również odbyć się w jednym z publicznych punktów. Ich liczba stale rośnie, dlatego nie trzeba obawiać się przykrej niespodzianki na trasie.

Komfort i bezpieczeństwo

EQC może odciążyć kierowcę w wielu sytuacjach, przede wszystkim na długich trasach. Wyposażony jest w systemy wspomagania, które ostrzegają kierowcę, a nawet są zdolne do samodzielnego reagowania. Wymienić można pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy, aktywnego asystenta pasa ruchu, asystenta martwego punktu, asystenta rozpoznawania znaków drogowych oraz aktywnego asystenta limitu prędkości. Technologia LED i inteligentne sterowanie świateł drogowych przyczyniają się do poprawy widoczności i zwiększenia bezpieczeństwa. Mercedes EQC jest niezwykle cichy, co przekłada się na poczucie komfortu pasażerów. By podróż odbyła się w jak najlepszych warunkach, producent oferuje m.in. fotele z funkcją masażu, wysokiej klasy system nagłaśniający, MBUX z funkcją rzeczywistości rozszerzonej do nawigacji oraz klimatyzację i pakiet AIR BALANCE. Innowacyjny system odczytuje i interpretuje ruchy ramion, co pozwala na natychmiastowe aktywowanie wybranych funkcji. Dostępna jest także funkcja obsługi głosowej, która jest na bieżąco aktualizowana i stale się uczy. Niezwykły design sprawi, że użytkowanie pojazdu będzie jeszcze przyjemniejsze.

Ile kosztuje Mercedes EQC?

Cena Mercedesa EQC może różnić się w zależności od wariantu i wybranych elementów wyposażenia. Warto skorzystać z dostępnej na stronie internetowej producenta kalkulacji finansowania. Mercedes EQC 400 4Matic z wyposażeniem standardowym kosztuje około 305 900 zł, natomiast model EQC 400 Sport 4Matic – 355 000 zł. Osobne wydatki wiążą się z wybranym pakietem wyposażenia dodatkowego (Advantage, Premium lub Premium Plus) oraz kolorem lakieru. Warto zapoznać się z dokładnymi informacjami udostępnionymi przez producenta.