Trening ABT

Na czym polega trening ABT?

Trening ABT to jedna z form fitnessu. W czasie zajęć ABT kładzie się nacisk na trzy, newralgiczne części ciała: brzuch, uda oraz pośladki. Regularne ćwiczenia są w stanie zapewnić znakomite efekty – wyszczuplenie dolnych partii ciała, które dla wielu kobiet są problematyczne. Jak wygląda zestaw ćwiczeń ABT i gdzie można go wykonywać?

Co to jest trening ABT?

ABT to skrót od angielskich słów: abdominal, buttocks oraz thighs, oznaczający: brzuch, uda i pośladki. Trening skupia się więc na dolnych partiach ciała. Ćwiczenia te są skierowane dla osób w każdym wieku, którym zależy na wysmukleniu i wymodelowaniu tych elementów. Na zajęciach znajdziemy jednak głównie kobiety, ponieważ to im najbardziej zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów z newralgicznych partii ciała. Trening ABT ma charakter wzmacniająco-kształtujący, wykonywany jest w rytm muzyki, dzięki czemu dodatkowo pobudza i dodaje energii trenującym. Regularne wykonywanie zestawu ćwiczeń ABT pozwoli nie tylko na ukształtowanie sylwetki, ale także na redukcję tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega trening ABT?

Zajęcia ABT odbywają się w akompaniamencie rytmicznej muzyki. Ten rodzaj treningu aerobowego ma za zadanie kształtować mięśnie, poprzez ich stopniowe uelastycznianie, rzeźbienie oraz wzmacnianie. Rozpoczyna się 10-15 minutową rozgrzewką, po której przechodzi się do 30 minutowego zasadniczego zestawu ćwiczeń, który zakończony zostaje rozciąganiem oraz rozluźnianiem ciała. Układ ćwiczeń oraz ich intensywność dobierane są indywidualnie pod potrzeby i możliwości trenujących. Trening może być urozmaicony przez wykorzystanie dodatkowych sprzętów, takich jak piłka, step czy też ciężarki. Przy wykonywaniu ćwiczeń należy jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na ich poprawność oraz zachowanie właściwej pozycji.

Ćwiczenia ABT w domu

Zajęcia ABT można znaleźć w grafiku większości klubów fitness. Nie każdy jednak może albo chce na nie uczęszczać. Na szczęście ten rodzaj treningu jest odpowiedni do wykonywania także samodzielnie w domu. W internecie dostępna jest masa filmików dotycząca ćwiczeń ABT, możliwych do zrobienia w domowym zaciszu. Do wykonania takiego zestawu ćwiczeń potrzebna będzie jedynie odrobina wolnej przestrzeni oraz mata, na której będziemy się poruszać.

Efekty treningu ABT

Regularne treningi ABT są w stanie przynieść spektakularne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Ogromną zaletą tego rodzaju ćwiczeń będzie redukcja cellulitu. Dzięki ABT skóra staje się bardziej jędrna oraz elastyczna, co znacząco wpływa na jej wygląd. Plusem treningu ABT jest także to, iż przyczynia się do poprawy ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej, przy czym nie obciąża stawów ani kręgosłupa. Zajęcia ABT, dzięki spalaniu tkanki tłuszczowej, ułatwią także uzyskanie płaskiego brzucha i wypracowanie smukłej talii. Ten rodzaj ćwiczeń wpłynie pozytywnie także na nasze pośladki i uda, które staną się bardziej kształtne oraz jędrne. Regularne treningi ABT pozwolą cieszyć się wzmocnionymi i wyrzeźbionymi mięśniami, dzięki którym znacząco zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji.